БНР | 16.08.2018 20:25:43 | 507

“Лудогорец“ срещу грузинци за влизане в групите на Лига Европа

Отборът на „Лудогорец“ се класира за плейофния кръг в турнира по футбол Лига Европа, след като завърши 1:1 в реванша с първенеца на Босна и Херцеговина „Зрински“ (Мостар). Тимът от Разград се наложи с 1:0 в първия мач и с общ резултат 2:1 елиминира съперника си. В следващия етап на турнира, който е последният преди групите, „Лудогрец“ ще срещне шампиона на Грузия – „Торпедо“ (Кутаиси), който загуби с 0:2 при визитата си на албанския „Кукеши“, но с общ резултат 5:4 продължава.

Голът за „Лудогорец“ в мача на стадиона в Широки брег реализира централният нападател Клаудиу Кешерю, който бе точен в 24-тата минута. Румънецът получи пас на границата на наказателното поле и отправи слаб удар към вратата на Антонио Солдо, но топката се отклони от крак на бранител и неспасяемо се насочи към мрежата. В последните секунди на двубоя грешка на вратаря Хорхе Броун позволи на Неманя Билбия да изравни за крайното 1:1.

Кешерю можеше да реши всичко в двубоя още през първата част, но направи няколко пропуска, най-фрапантният от тях в 43-тата минута, когато от броени метри уцели падналия на земята Солдо. През второто полувреме „Лудогорец“ продължи да контролира играта и в 68-мата минута Вандерсон имаше отличен шанс да покачи на 2:0, но прехвърлящият му изстрел бе изчистен от голлинията от бранител.

В последния четвърт час на мача „Зрински“ най-сетне погледна по-смело към вратата на българския тим. Натискът на домакините доведе до резултат в 92-рата минута, когато Хорхе Броун изрита много лошо една подадена към него топка, която се отклони в главата на Билбия и влетя в мрежата за крайното 1:1.

Пауло Аутуори, старши треньор на „Лудогорец“, заяви: „Класираме се, но аз не съм доволен от играта. За да спечелим един мач, не трябва да даваме възможности на противника да ни вкара гол. Трябва да научим един урок от този мач и той е, че не трябва да се отнасяме арогантно към победата. Този мач беше много важен за нас и съжалявам за нашите фенове, че не успяхме да ги зарадваме с победа. Класираме се, но за мен това не е достатъчно. „Лудогорец“ трябва да цени малките победи. Това са най-важните победи, те са в малките детайли. Не съм доволен от представянето на играчите. В мач, в който не трябваше да имаме трудности, позволихме на победата да ни се измъкне. Срещу „Локомотив“, когато загубихме, поздравих играчите, защото тогава играха много добре. Но днес няма за какво да ги поздравя.“