Cross.bg | 17.08.2018 06:22:01 | 228

Лудогорец е на два мача от влизане в групите на Лига Европа

Лудогорец е на два мача от влизане в групите на Лига Европа, след като разградчани се справиха с Жрински (Мостар). Българският първенец стигна до равенство 1:1 срещу своя босненски съперник и продължава напред към плейофите. Още по-добрата новина за "орлите" на Пауло Аутуори, е че имаха късмет да случат на жребий, тъй като ще играят с грузинския Торпедо Кутаиси. Бъдещият опонент на родния шампион загуби с 0:2 гостуването си на албанския Кукеши, но след успех с 5:2 в първия мач продължава напред. Срещата на разградчани днес общо взето протече под знака на очакваното. Първите 2-3 минути все пак бяха за домакините, които можеха още в 30-ата секунда да застрашат вратата на Хорхе Броун, но удар на Билбия от удобна позиция в наказателното поле мина над вратата. Постепенно гостите овладяха инициативата и започнаха да атакуват вратата на Солдо основно по двата фланга, където действаха Мисиджан и Вандерсон. Кешеру пропусна от добра позиция в 15-ата минута, след като остана сам отляво в наказателното поле, но ударът му не намери целта