БНР | 18.08.2018 18:21:51 | 242

"Локомотив" спечели пловдивското дерби

Локомотив победи с 1:0 като гост Ботев в очакваното с интерес пловдивско дерби.

Двата съперника изнесоха постна продукция, но с по-разумната си игра "черно-белите" заслужено стигнаха до успеха.

В началото на срещата  "жълто-черните" наложиха надмощие, а съперникът разчиташе на контраатаки.

Постепенно темпота на играта спадна и двата съперника не успяха да създадат опасни положения за гол.

Второто полувреме започна с териториално превъзходство на Ботев, но опасните  атаки липсваха. Играта продължи с твърди единоборства, при едно от които пострадаха капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов.

В 78-ата минута влезлият на смяна Димитър Илиев вкара гол с глава след центриране от ъглов удар на Елитон Торета.

Домакините се опитаха да реагират, но не създадоха опасни положения пред вратата на съпeрника.

В 88-ата минута при контраатака Вилим Посинкович стреля опасно, но Даниел Кайзер спаси. До края на срещата и Симеон Райков направи пропуск за "черно-белите", които задържаха преднината си и спечелиха победата.

състави:

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Костадин Ничев,  Филип Филипов,  Йордан Минев(54-Серкан Юсеин),  Радослав Терзиев,  Васил Шопов (80-Кристиан Добрев),  Густаво Афонсо, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Диого Кампос (51-Антонио Вутов)

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Стивън Езе, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Димитър Везалов, Бирсент Карагарен (85-Симеон Райков), Игор Банович, Парвизджон Умарбаев (65- Eлитон Торета), Филип Михалевич (73-Димитър Илиев), Вилим Посинкович, Абделхаким Буна