БНР | 18.08.2018 18:54:11 | 222

"Ювентус" започна защитата на титлата си с късен обрат във Верона

"Ювентус" започна с победа защитата на титлата си във футболното първенство на Италия, след като спечели с 3:2 като гост на "Киево".

Двубоят беше официален дебют за португалската звезда на шампионите Кристиано Роналдо, който обаче не успя да отбележи гол в първия си мач в Серия А.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от трагедията в Генуа, където преди няколко дни се срути автомобилен мост и отне живота на 43 души.

Ювентус спечели срещата с късен обрат, след като до 75-ата минута губеше с 1:2.

Сами Хедира откри резултата за гостите още в 3-ата минута. Домакините първо изравниха след гол с глава на Мариуш Степински в 38-ата минута, а в 56-ата поведоха след точно изпълнена дузпа на Емануеле Джакерини.

Ювентус изравни след автогол на Матиа Бани в 75-ата минута. В последните минути на мача Стефани Сорентино спаси два удара на Кристиано Роналдо, а в добавеното време резервата Федерико Бернадески донесе победата на шампионите.

Малко преди гола на Бернадески попадение на Марио Манджукич беше отменено след преглед на системата за видеоповторение ВАР заради игра с ръка на Роналдо, секунди преди Манджукич да прати топката във вратата.