БНР | 18.08.2018 19:01:57 | 301

"Челси" победи "Арсенал" с 3:2

"Челси" спечели с 3:2 лондонското дерби срещу "Арсенал" на "Стамфорд Бридж" в среща от втория кръг на английското футболно първенство.

С успеха възпитаниците на Маурицио Сари оглавиха временното класиране с пълен актив от 6 точки, докато градският им съперник остана в дъното без спечелена точка след втората си поредна загуба.

Домакините започнаха устремно и още преди средата на първото полувреме взеха аванс от два чисти гола. В деветата минута Маркос Алонсо проби от ляво и пусна отличен пас по тревата към точката на дузпата към непокрития Педро, който без проблеми реализира.

В 20-ата минута Сесар Аспиликуета с дълго подаване изведе Алваро Мората в добра позиция в дясно, испанският нападател напредна, преодоля Шкодран Мустафи и за втори път прати топката в мрежата на Петер Чех.

Арсенал постепенно се посъвзе от шока, но Хенрих Мхитарян направи голям пропуск след малко повече от половин час игра, когато стреля над целта от 7-8 метра.

Арменецът се реабилитира в 37-ата минута, когато с изстрел от дъгата пред пеналта преодоля Кепа Арисабалага.

Мхитарян изработи и второто попадение за гостите в 41-ата минута. той проби от дясно и пусна към Алекс Айуоби, който отблизо не пропусна.

След почивката Челси все пак стигна до първи успех срещу съперник от 18 месеца насам.

В 80-ата минута Маркос Алонсо вкара за 3:2 след подаване от ляво на резервата Еден Азар.

До края Чех направи спасявания срещу Азар и Оливие Жиру, но това не помогна на Арсенал да избегне първа загуба от Челси от февруари 2017 година.