БНР | 19.08.2018 03:19:27 | 158

Джокович на финал в Синсинати

Отстранилият Григор Димитров и Милош Раонич в предните кръгове Новак Джокович победи хърватина Марин Чилич с 6:4, 3:6, 6:3 и се класира за финала на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Синисанти (САЩ). Полуфиналният сблъсък продължи два часа и 33 минути. Сърбинът проби Чилич в третия гейм на първия сет, а хърватинът върна пробива в шестия гейм. Все пак Джокович не сгреши на свой сервис до края на частта и успя да я затвори при 6:4 в своя полза.

Вторият сет започна с пробив за Чилич, който поведе след това с 4:1 и стигна до нов пробив. Джокович също проби веднъж съперника при 2:5, но в крайна сметка хърватинът изравни резултата след 6:3 в този сет.

В решаващия трети сет Джокович първи стигна до пробив в четвъртия гейм, но Чилич бързо го върна. При осмия гейм Джокович стигна до три точки за пробив и го постигна за 5:3, а на свой сервис затвори мача при 6:3.