БНР | 19.08.2018 04:41:10 | 171

Федерер на финал в Синсинати след отказ на Гофен

Роджър Федерер се класира за финала на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Синсинати, където ще играе тази нощ срещу Новак Джокович. Швейцарецът Федерер стигна до финала след полуфинален сблъсък с Давид Гофен. Федерер бе спечелил първия сет със 7:6, а във втория резултатът бе 1:1, когато Гофен се отказа заради контузия в рамото.

С победата 20-кратният шампион от Големия шлем продължи впечатляващата си серия в Синсинати. Това ще бъде неговият осми финал в Мейсън, а в досегашните 7 няма загуба. Той е и в серия от 14 поредни победи в турнира.

Между сетовете Гофен получи медицински таймаут заради дясното си рамо, а след два гейма във втория сет реши, че няма смисъл да продължава.

"Нямаше смисъл да продължа. Сервирах със 100 мили в час на първи сервис и не усещах ръката и рамото си. След като загуба в първия сет,трябваше да сервирам още два сета, за да спечеля мача, нямаше смисъл да продължа", обясни отказа си Давид Гофен.