БНР | 19.08.2018 15:33:30 | 357

От Танак спечели за втора поредна година рали Германия

От Танак от Естония с "Тойота Ярис" спечели за втора поредна година автомобилното рали на Германия, девети кръг от световния шампионат.

Тенак преодоля най-бързо 18-те скоростни отсечки на надпреварата за 3:03:36.9 часа.

Така 30-годишният естонец записа пета победа в кариерата си и трета за сезона.

Победителят от 2013 година Даниел Сордо (Испания) с "Хюндай i20", който беше втори преди днешния ден допусна грешка в 16-ата скоростна отсечка, напусна трасето и счупи предното си стъкло.

Той загуби около минута и половина и се свлече на седмото място, а след това се отказа заради прегряване на автомобила.

Финландецът Яри-Мати Латвала с "Тойота Ярис", който се движеше трети, получи механичен проблем със скоростите и прекрати участие малко преди края на 16-ата отсечка.

От това се възползва лидерът в генералното класиране за сезона Тиери Нювил (Белгия) с "Хюндай i20", който финишира втори в крайното класиране на 39.2 секунди зад Тенак.

Есапека Лапи (Финландия) с "Тойота Ярис" завърши трети на 1:00.9 минута.

Световният шампион Себастиан Ожие (Франция) с "Форд Фиеста", който в събота изоставаше на седмото място, в крайна смета се нареди четвърти.

Нювил, който се стреми към първа световна титла в кариерата си, остана на върха в генералното подреждане преди последните четири старта от сезона със 172 точки.

Втори е Ожие със 149 точки, а трети е Танак със 136.