БНР | 19.08.2018 15:40:39 | 375

Влъчков и Маршавелов пети в Словакия

Българският пилот Иван Влъчков в тандем с Константин Маршавелов с болида "Sin Car R1 GT4" от екипа на "София Кар Моторспорт" завърши на пето място в своя клас при аматьорите и осми в общото класиране във второто състезание от четвъртия кръг от автомобилните серии GT4 за Купата на Централна Европа.

Състезанието бе на пистата "Словакия Ринг" в Орехова Потон.

Влъчков стартира от първа позиция, след като беше най-бърз в квалификациите в събота, заради което получи часовник като награда от организаторите.

В хода на 26-те обиколки от състезанието той беше изпреварен от четирима конкуренти в класа си, като финишира за 1:01.38.242 час, на 31.907 секунди зад победителите в общото класиране "Тру Рейсинг-Райтер" (Германия).

Влъчков определи представянето като добро и заяви, че тимът ще се бори за по-предните позиции в последния кръг от сезона на Зандвоорт (Холандия) на 6 и 7 октомври.