БНР | 19.08.2018 20:02:33 | 169

„Лудогорец“ нанесе първа загуба на ЦСКА-София

„Лудогорец“ нанесе първа загуба на ЦСКА-София, побеждавайки го с 1:0 в мач от 5-ия кръг на Първа футболна лига.

Единственият гол в мача отбеляза Вандерсон в 21-ата минута.

Първата опасна ситуация бе пред вратата на гостите от София.

12-ата минута, когато Кампаняро отне топката от Перейра и Бодуров бе принуден да го фаулира пред наказателното поле.

Марселиньо стреля от прекия свободен удар, Черниаускас изби, а при добавката Вандерсон стреля в аут.

Двата тима си размениха по няколко атаки, за да се стигне до 21-ата минута, когато „Лудогорец“ откри резултата.

Тогава Натанаел изведе Вандерсон, той пое добре топката, но стреля в тялото на хвърлилия се срещу него Черниаускас.

След спасяването Вандерсон догони топката на лявото крило и с прехвърлящ удар порази вратата на „червените“.

Пет минути след началото на втората част домакините можеха да вкарат втори гол.

Мисиджан направи двойно подаване с Марселиньо, излезе очи в очи с Черниаускас, но стреля прибързано и вратарят на гостите без проблем спаси.

В 64-ата минута Лудогорец направи нов пропуск.

Марселиньо изведе Мисиджан, който подаде по земя към Кешерю, румънецът стреля от два метра, но Черниаускас за пореден път спаси.