БНР | 20.08.2018 11:40:30 | 348

Петър Петров взе 3 точки от мотокроса в Швейцария

Петър Петров спечели три точки от 16-ия кръг на световния шампионат по мотокрос. Българинът спечели 19-о място в първия манш на 450-кубиковия клас и 20-о във втория, с което спечели и същата позиция в "Гран при на Швейцария" във Фрауенфелд-Гахнанг.

Джефри Херлингс (Холандия, КТМ) спечели и двете състезания, като в първото се възползва от падане на основния конкурент Антонио Кайроли (Италия, КТМ) и заслужи 12 точки повече за класирането. Иначе холандецът финишира с 4.858 секунди пред Клеман Десал (Белгия, Кавазаки), докато трети остана Роман Февр (Франция, Ямаха). Херлингс спечели втория манш с 14.868 секунди пред Февр и по този начин двамата заеха първите две места на подиума, а Десал остана трети.

Кайроли спечели 22 точки по-малко от Херлингс като цяло, след като удари коляното си при падането в първия манш. Италианецът ща започне "Гран при на България" този уикенд с пасив от 58 точки срещу лидера.