БНР | 21.08.2018 04:26:54 | 167

"Ливърпул" с нов успех в Англия

Отборът на "Кристъл Палас" загуби у дома от състава на "Ливърпул" с 0:2 в последния мач от втория кръг на английската Висша лига. Головете за успеха на тима, воден от Юрген Клоп, отбелязаха Джеймс Милнър в 45-ата от дузпа и Садио Мане в последните секунди на срещата. "Кристъл Палас" завърши мача на своя "Селхърст Парк" в намален състав след червения картон на Уан Бисака четвърт час преди края.

Гостите реализираха гол още в 21-ата минута, но той бе отменен заради нарушение на Садио Мане в атака срещу вратаря Уейн Хенеси. Две минути след това голямата звезда на "Ливърпул" Мохамед Салах получи чудесен пас от Наби Кейта и опита да прехвърли Хенеси, но прати топката над вратата.

В 25-ата минута и късметът бе на страната на "Ливърпул", след като Андрос Таунзенд отправи фалцов удар и уцели напречната греда. Малко след това Хенеси спаси удар на Кейта.

Мамаду Сако фаулира Салах в наказателното поле и в последната минута на първата част Джеймс Милнър бе точен от отсъдената дузпа за 0:1.

След почивката в 54-ата минута бразилският вратар на "Ливърпул" Алисон спаси блестящо след шут на Лука Миливоевич от пряк свободен удар. В 60-ата минута Салах отправи прекрасен удар, но топката срещна бранител.

Четвърт час преди края домакините останаха в намален състав, след като Аарън Уан Бисака спря излизащия сам срещу вратаря Мохамед Салах и получи директен червен картон. Салах изпълни прекия свободен удар и топката се отклони от стената.

С човек по-малко домакините се опитаха да атакуват в търсене на изравнителен гол, но получиха втори в добавеното време. Мохамед Салах изведе Садио Мане. Той направи самостоятелен пробив, преодоля и Хенеси, за да оформи крайния резултат в своя мач №150 в английския елит.