БНР | 25.08.2018 05:50:14 | 229

„Байерн“ започна с 3:1 защитата на титлата

Отборът на „Байерн“ (Мюнхен) започна защитата на титлата си с домакинска победа с 3:1 срещу „Хофенхайм“ в първия мач от новия сезон в германското първенство по футбол. Новият наставник на баварците Нико Ковач направи успешен дебют, но шампионите от последните шест години се нуждаеха от спорна дузпа и два късни гола, за да сломят съпротивата на съперника.

Домакините поведоха в резултата в средата на първото полувреме, когато Томас Мюлер вкара с глава отблизо след центриране от ляво от корнер на Джошуа Кимих. Секунди преди почивката халфът на баварците Кингсли Коман, който се завърна в игра след 6-месечно лечение на контузия на коляното, получи травма на глезена и бе заменен принудително от Ариен Робен. „Хофенхайм“ - бронзов медалист от миналия сезон, изравни в 57-ата минута, когато Адам Салай получи пас в дясно в пеналта от Ермин Бичакчич, измъкна се между двама защитници на съперника и със силен удар в далечния ъгъл не даде шансове на Мануел Нойер.

Двубоят вървеше към равенство, но в 82-ата минута домакините получиха пресилена дузпа, след като Франк Рибери падна в наказателното поле след шпагат на Хавард Нордвейт.

„Аз нямаше да отсъдя такава дузпа“, призна след срещата Нико Ковач.

Ударът на Роберт Левандовски от бялата точка бе париран от вратаря Оливер Бауман, но Робен вкара добавката. Холандецът обаче бе навлязъл в наказателното поле по-рано и дузпата беше пребита, след като главният рефер Бастиан Данкерт се консултира със системата за видеоповторения (ВАР). При втория опит Левандовски преодоля Бауман за 2:1. В края Робен реализира трети гол, след като бе изведен в чиста позиция от Мюлер и стреля под гредата.

„Победата ни беше заслужена, но не беше толкова лесна, колкото показва резултатът. Трябва да играем силно през всичките 90 минути, но все пак съм доволен и от тези 60-65 минути, в които показахме добър футбол“, каза Ковач.