БНР | 26.08.2018 06:46:11 | 189

"Наполи" обърна "Милан" в Италия

"Милан" поведе с 2:0 като гост на "Наполи", но южняците не се предадоха и стигнаха до втора победа в новото италианско първенство по футбол, като заедно с "Ювентус" оглавяват класирането. В герой за домакините се превърна полският национал Пьотър Зиелински, който вкара два гола през втората част. Точка на спора сложи белгиецът Дрийс Мертенс десет минути преди края.

Дженаро Гатузо може би в един момент е вярвал, че ще постигне победа над треньора си Карло Анчелоти, с когото два пъти е печелил Шампионската лига като играч, след като Давиде Калабрия покачи на 2:0 в началото на второто полувреме. Джакомо Бонавентура откри за "Милан" само след четвърт час игра, след като изненада дебютанта на вратата на домакините Давид Оспина с гол извън наказателното поле. След гола неаполитанците опитаха да стигнат до положения за гол, но късметът не беше с тях. Публиката на Сан Паоло беше смълчана още един път, когато Давиде Калабрия показа невероятна прецизност след пас на Сусо веднага след почивката.

Но Зиелински върна един гол само след 4 минути, след като получи подаване от Хосе Кайехон и с удар с левия крак от ъгъла на наказателното поле намали. Второто му попадение беше още по-впечатляващо и то дойде в 67-ата минута. Центриране от корнер от дясно беше изчистено от Тимуе Бакайоко. Топката беше пратена на дъгата, а оттам полският халф с мощен удар я прати в долния ъгъл на вратаря Донарума. Десет минути преди края и Мертенс се намеси, след като вкара благодарение на нисък пас по земя на Алан, за да осигури максимум точки на "Наполи" под ръководството на опитния Карло Анчелоти.