БНР | 26.08.2018 12:06:00 | 143

„Кубрат 2016“ загуби гостуването на „Спартак 1918“

„Кубрат 2016“ загуби гостуването на „Спартак 1918“ в среща от II кръг в Трета лига – Североизточна аматьорска футболна група. Футболистите от Лудогорието поведоха в резултата в края на първата част, но през втората варненци обърнаха мача в своя полза. Отборът на „Спартак 1918“ владееше по-често играта, но пропуските на нападателите им лишиха тима от голово предимство. В края на първата част Диян Димитров реализира и изведе гостите напред 0:1.В началото на втората част два бързи гола на Ивайло Русев и Илиян Неделчев обърнаха мача в полза на „Спартак 1918“– 2:1. В 60-та минута състезател на гостите беше изгонен за груба игра срещу футболист на варненци. Въпреки това „Кубрат 2016“ успяха да изравнят с гола на Юзкан Кемал след реализирана бърза контраатака. Малко след това главният съдия Емил Георгиев от Шумен отсъди дузпа в полза на „Спартак 1918“ и отстрани още един състезател на „Кубрат 2016“ от игра, като остави тима да завърши срещата с 9 състезатели. От бялата точка Васко Боев беше точен за 3:2. В 88-ата минута защитник на „Кубрат 2016“ си отбеляза автогол. Според ръководството на ОФК “Кубрат 2016“ реферът е ощетил футболистите от клуба с несправедливо отсъдената дузпа в полза на домакините и показаните два червени картона.