БНР | 26.08.2018 20:13:11 | 228

ЦСКА София вкара 4 гола на „Верея“

Отборът на ЦСКА София разгроми последния в класирането „Верея“ с 4:0 на „Българска армия“ в срещата от шестия кръг на Първа лига по футбол. С успеха възпитаниците на Нестор Ел Маестро събраха 15 точки и се доближиха на точка от лидера „Левски“. Старозагорци пък останаха на дъното с 1 точка, след като вече са в серия от 18 поредни мача без победа в елита, която стартира на 8 март през пролетния дял на миналия сезон. „Верея“ също така няма отбелязан гол през новото първенство.

„Червените“ имаха териториално и игрово превъзходство, въпреки че не стигнаха до много чисти положения преди почивката. Кирил Десподов все пак даде аванс на домакините в 17-ата минута, когато се разписа с глава отблизо след добро центриране на Едвин Джеси от ляво. Две минути след почивката Десподов предреши мача с втори гол. Той бе изведен от Рубен Пинто зад гърба на защитата на гостите в дясно в пеналта, овладя топката и със силен удар в близкия  ъгъл не даде шансове на Георги Георгиев. Малко по-късно Десподов беше близо и до хеттрик, но Георгиев изби удара на нападателя от въздуха от ъгъла на малкото наказателно поле след подаване от ляво на Джеси.

След час игра ЦСКА София можеше да направи аванса си класически, но вратарят на „Верея“ отклони в напречната греда мощен удар на Джеси от 22 метра. В 65-ата минута Георгиев отново се намеси решаващо, като направи двойно спасяване след последователни удари на Десподов и Мауридес. Две минути по-късно домакините все пак стигнаха до трети гол. Мауридес свали центриране на Пинто в пеналта и Джеси се възползва от колебливата изява на защитниците на противника и вкара за 3:0. В 85-ата минута бразилецът Мауридес реализира петия си гол за сезона в шампионата, след като бе изведен в чиста позиция и прехвърли Георги Георгиев за крайното 4:0.