БНР | 27.08.2018 06:21:47 | 78

Серхио Рамос изравни рекорд в Испания

Серхио Рамос изравни постижение на Фернандо Йеро. Капитанът на „Реал“ (Мадрид) и испански национал Рамос се разписва в 15 различни сезона в Примера дивисион, като Йеро има същия рекорд.

Защитникът на европейския клубен шампион вкара от дузпа първия гол за „Реал“ при победата над "Жирона" като гост с 4:1 късно снощи.

Каталунският тим откри резултата в 17-ата минута след попадение на Борха Гарсия. Серхио Рамос и Карим Бензема обърнаха резултата с две дузпи. В 59-ата минута Гарет Бейл вкара трети гол, а Бензема 10 минути преди края оформи крайния резултат.

Легендата Фернандо Йеро носи екипа на мадридския клуб между 1989 и 2003 година. Серхио Рамос премина в „Реал“ (Мадрид) през 2005 година, като вече има 56 попадения с екипа на "белите".

Първият гол на Рамос за столичани е през есента на 2004 година в двубой срещу „Реал Сосиедад“. Фернандо Йеро и Серхио Рамос са единствените двама защитници в испанския футбол с реализирани голове в 15 различни сезона.