БНР | 27.08.2018 18:40:01 | 222

Григор Димитров загуби за трети пореден път в Големия шлем

Осмият поставен на Откритото първенство на Съединените щати по тенис Григор Димитров отпадна още в първия кръг в Ню Йорк.

Българинът отстъпи на участващия с „уайлд кард“ 101-и в световната ранглиста Стан Вавринка от Швейцария с 3:6, 2:6, 5:7 на централния корт „Артър Аш“ и записа трета поредна загуба в турнирите от Големия шлем след тези от Фернандо Вердаско на „Ролан Гарос“ и също от Вавринка на „Уимбълдън“. През сезона той записа четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия в състезанията от най-престижната четворка.

Още в първия гейм 27-годишният хасковлия стигна до точка за пробив, но сервисът спаси швейцареца. Вавринка направи брейк за 5:3 след двойна грешка на Димитров. После носителят на три титли от Големия шлем подаваше за спечелване на частта. Той пропиля първия си сетбол, но реализира втория след бекхенд ретур на българина в аут.

Ветеранът от Лозана проби в началото на следващия сет, след като сервисът на Григор отново не функционираше. Стан затвърди, за да запише пети пореден гейм. Димитров направи 21-ата си непредизвикана грешка в срещата и така допусна нов брейк за 0:3. Българинът прекъсна негативната серия от седем загубени гейма за 1:4. При 5:1 Вавринка имаше три сетбола при сервис на съперника, но Гришо взе подаването си.В следващия гейм 33-годишният швейцарец дръпна с 40:15, но Димитров отново стигна до равенство, а след това отрази и шести сетбол. После той стигна до втората си точка за пробив в срещата, но не успя. Все пак Стан реализира седмата възможност и поведе с 2-0 сета след ретур в аут на първата ни ракета.

Във втория гейм на третия сет Григор поведе с 40:0 при сервис на Вавринка, но съперникът измъкна подаването си за 1:1. След третия гейм швейцарецът поиска физиотерапевт на корта. Димитров пропиля и в шестата игра брейк пойнт на втори сервис на шампиона от US Open през 2016 година. Неизбежното се случи за 5:3, когато българският тенисист успя да направи пробив. След това Гришо сервираше за сета с нови топки, на Стан върна брейка, което накара Димитров да счупи ракетата в яда си.Вавринка проби за 6:5 и след това сервираше за победата в мача. Той поведе с 40:15 и приключи с ас.