БНР | 28.08.2018 02:54:18 | 133

"Тотнъм" унижи "Манчестър Юнайтед" на "Олд Трафорд"

Отборът на "Манчестър Юнайтед" допусна втора поредна загуба в английското футболно първенство след срамна загуба у дома от "Тотнъм" с 0:3 в среща от третия кръг на Висшата лига. В миналия кръг "червените дяволи“ паднаха с 2:3 при визитата си на "Брайтън". Головете за "Тотнъм" отбелязаха Хари Кейн (50) и Лукас Моура (52, 84), а феновете на гостите припяваха към мениджъра на домакините Жозе Моуриньо популярния на Острова рефрен „Ще бъдеш уволнен на сутринта“.

"Манчестър Юнайтед" започна силно мача и секунди след първия съдийски сигнал можеше да поведе, след като Лингард свали с глава за Фред, който нахлу в наказателното поле и шутира покрай вратата. Още по-фрапантен пропуск последва в 16-ата минута, когато Дени Роуз сгреши в отбрана, Лукаку открадна топката, излъга стража Юго Лорис и накрая не успя да прати топката в опразнената врата. Последваха още един неточен удар на Лукако и такъв на Валенсия.

"Тотнъм" отправи първия си точен удар в 40-ата минута, но Кристиан Ериксен не затрудни Де Хеа Домакините започнаха и второто полувреме с положение пред противниковата врата, но силният удар на Погба прати топката покрай гредата. В ответната атака Де Хеа се намеси решително след изстрел на Ериксен. Испанецът обаче нямаше какво да направи в 50-ата минута, когато след центриране от корнер Хари Кейн бе изпуснат от бранителите и с глава се разписа за 0:1.

"Манчестър Юнайтед" веднага можеше да върне гола, но Лорис показа класа и отрази удар на Лукаку от близка дистанция. Гостите шокираха домакините само две минути след първия си гол, след като Ериксен центрира на точката на дузпата, а нахлулият на скорост в наказателното поле Лукас Моура вкара за 0:2.

В 84-ата минута Лукас Моура отново нахлу на скорост, но този път с топката в крака, преодоля Крис Смолинг и останал сам срещу Де Хея не сгреши за 0:3.