БНР | 28.08.2018 03:09:54 | 160

Голово шоу на "Рома" - "Аталанта"

Отборите на "Рома" и "Аталанта" сътвориха изключително голово зрелище за крайното 3:3 в последния мач от втория кръг на италианската Серия „А“. Срещата на „Олимпико“ в Рим бе много динамична с множество положения и пред двете врати, като и двата тима може да съжаляват, че не успяха да спечелят пълния актив от точки.

Новото попълнение Хавиер Пасторе още във втората минута изведе домакините напред в резултата след пас на Ченгиз Юндер. Гостите от "Аталанта" обаче обърнаха резултата в своя полза в средата на второто полувреме след голове на Тимоти Кастане (19) и Емилиано Ригони (22). В 38-ата минута Ригони бе точен за 1:3, този път след асистенция на хърватина Марио Пашалич.

След почивката домакините се хвърлиха в атаки и усилията им се увенчаха с успех. Алесандро Флоренци (60) намали след пас на Един Джеко, който по-късно изтърва чисто положение. Гъркът Костас Манолас (82) пък изравни, след като изскочи зад защитата при центриране от пряк свободен удар и засече топката във вратата.

След равенството и двата тима имат по 4 точки в актива си, след като в първия кръг бяха записали победи.