БНР | 30.08.2018 19:36:05 | 209

„Лудогорец“ отново е в групите на Лига Европа

Отборът на „Лудогорец“ се класира за групите на турнира по футбол Лига Европа за втора поредна година. Тимът от Разград елиминира грузинския Торпедо Кутаиси след успех с 4:0 на реванша и общ резултат 5:0.

„Лудогорец“ започна много силно и поведе още в 6-а минута с гол на Върджил Мисиджан. Холандецът бе намерен вдясно от Клаудио Кешерю и с майсторски удар от границата на наказателното поле в далечния ъгъл реализира за 1:0.

След гола привържениците на гостуващия отбор опитаха саморазправа с фенове на „Лудогорец“ и се наложи намесата на полицията, която изведе от трибуните буйните грузинци.

А на терена „Лудогорец“ се забавляваше и пропусна няколко чисти ситуации за гол. В 13-а минута отново Мисиджан бе на върха на атаката, но този път изстрелът му премина на сантиметри от вратата. Малко по-късно и Сисиньо опита точността на мерника си, но вратарят на „Торпедо“ - Квасквадзе спаси. Вандерсон също можеше да вкара от чиста позиция, но пропусна.

Гостите от Грузия имаха своите силни моменти и бяха близо до изравнително попадение в 21-а минута, когато Милош Лачни стреля с глава, но вратарят Ренан отби топката в гредата и спаси сигурен гол. В 37-а минута разградчани отбелязваха втори гол. Густаво Кампаняро стреля с глава, вратарят отби, а при добавката бразилецът довкара топката за 2:0.

През втората част срещата се доиграваше, като домакините реализираха още два гола. В 59-а минута Кампаняро вкара втория си гол в мача след асистенция на Вандерсон. Самият Вандерсон оформи крайното 4:0 три минути по-късно след бърза контраатака.

Треньорът на „Лудогорец“ Пауло Аутуори коментира: „Поздравления за играчите и за феновете за невероятната атмосфера на стадиона. Дадох почивка на някои от играчите за мача със „Славия“, за да ги запазя за срещата с „Торпедо“. Надявам се хората да разберат нашата стратегия и нашите идеи. Нашият фокус беше върху Лига Европа и усилията ни са насочени там.  Първенството е дълго и там нещата не се решават с един-два мача. Целта беше да влезем в групите на Лига Европа и я постигнахме. Българското първенство не е спринт, а бягане на дълго разстояние и ще спечели този, който е постоянен през цялото време“.