БНР | 01.09.2018 06:18:16 | 502

Нулево равенство в Хановер

"Борусия" Дортмунд удари две греди и не вкара гол срещу "Хановер" за нулево равенство в първия мач от втория кръг на германското първенство по футбол.
"Жълто-черните", които нанизаха четири попадения във вратата на РБ "Лайпциг" в първия кръг, не играха особено добре през целия мач и логично не успяха да стигнат до победата, но оглавиха Бундеслигата с четири точки.                Капитанът Марко Ройс имаше два шанса за гол преди почивката, но не успя да се разпише, а и удари напречната греда от малък ъгъл. Максимилиан Филип направи същото през второто полувреме, а домакините почти измъкнаха трите точки с шут на Валдемар Антон в 78-та минута. Топката обаче се отклони от играч на Борусия и излезе в корнер.                Боби Ууд получи втория шанс за Хановер, излязъл сам срещу вратаря Роман Бюрки, но се хлъзна и падна преди удара. По този начин двата отбора завършиха наравно 0:0 за първи път в 53-те си срещи от Бундеслигата.