БНР | 02.09.2018 15:05:44 | 164

"Леванте" и "Валенсия" правят голово шоу

Отборите на "Леванте" и "Валенсия" завършиха 2:2 в дербито на средиземноморския град от третия кръг на футболното първенство на Испания. Срещата бе много интересна и освен четирите гола, зрителите видяха и един червен картон, типичен за среща с такъв заряд.
Домакините от "Леванте" поведоха в резултата още в 13-ата минута, когато Марти Рохер завърши бърза контраатака на тима си, но само 180 секунди по-късно "Валенсия" изравни чрез Денис Черишев. Руснакът засече с глава центриране от десния фланг и от близка дистанция направи резултата 1:1.
Още преди почивката "Леванте" стигна до нов гол. Рохер получи дълъг пас зад отбраната на гостите, овладя топката с плътен удар с левия крак реализира за 2:1.
През второто полувреме "Валенсия" бе по-активният отбор и в 52-рата минута получи правото да изпълни дузпа, която Дани Парехо превърна в гол.
В 76-ата минута Коке от състава на "Леванте" получи втори жълт картон и остави тима си с 10 души в последния четвърт час от срещата, но въпреки това резултатът до края на мача не се промени.