БНР | 02.09.2018 17:21:35 | 161

Лукаку с два гола за "Манчестър Юнайтед"

Отборът на "Манчестър Юнайтед" спечели с 2:0 при визитата си на "Бърнли" в среща от четвъртия кръг на английската Висша лига.

Гостите стартираха агресивно и още в първата минута можеха да поведат, но Джеси Лингард пропусна от изгодна позиция. Играчите на Жозе Моуриньо продължиха да бъдат по-активни и направиха още няколко опасни атаки, но нямаше кой да прати топката във вратата на Джо Харт, който отрази още удари на Лингард и Лукаку.

Все пак "Манчестър Юнайтед" материализира превъзходството си с две попадение на Ромелу Лукаку (27, 44) преди почивката. При първото от тях белгийският нападател се разписа след асистенция на чилиеца Алексис Санчес. За второто пък Лингард стреля в тялото на бранител, кълбото се отклони към Лукаку, който вкара в мрежата.

След почивката Пол Погба пропусна дузпа в 69-ата минута след чудесно спасяване на Джо Харт, а две минути след това появилият се секунди по-рано като резерва Маркъс Рашфорд бе изгонен с директен червен картон за удар глава в глава срещу Бардсли и гостите завършиха мача в намален състав. Защитникът на домакините получи само жълт картон.