БНР | 02.09.2018 20:06:24 | 186

"Лудогорец" отново трети, бие 3:1 "Дунав"

Шампионът "Лудогорец" победи без проблеми гостуващия "Дунав" с 3:1 в последната среща от седмия кръг на Първа професионална футболна лига и се завърна на третата позиция във временното класиране, съкращавайки изоставането си от лидера "Левски" и втория ЦСКА София.  Шампионите остават на 5 точки зад "сините" и намалиха разликата с „червените“ до само 2 точки.

Първият гол отбеляза Джоди Лукоки в 26-ата минута след асистенция на Кешеру. Густаво Кампаняро шутира от дистанция, но вратарят Филип Димитров изби, а Кешеру овладя топката и я подаде към непокрития Джоди Лукоки, който вкара за 1:0. Двамата продължиха да тормозят отбраната на гостите и след гола, а и Вандерсон също им помагаше.

Едва в 43-ата минута "Дунав" стигна до първата си сериозна опасност в мача, след като Борислав Балджийски изведе Иван Коконов зад защитата, но последният бе блокиран от вратаря Ренан и не успя да го преодолее от малък ъгъл.

След почивката домакините си решиха мача с два бързи гола на Клаудиу Кешеру в рамките на по-малко от 120 секунди. В 51-ата минута Вандерсон центрира от корнер, а Кешеру засече топката от въздуха и с бомбен шут не остави никакви шансове за Филип Димитров - 2:0. Две минути след това Горалски намери Вандерсон, който за пореден път комбинира отлично с Кешеру и румънецът вкара с прехвърлящ удар от близка дистанция втория си гол в мача за 3:0.

В 76-ата минута Иван Коконов минута получи топката на границата на наказателното поле, финтира двама защитници и преодоля вратаря Ренан дос Сантос от малък ъгъл за 3:1.