БНР | 07.09.2018 06:28:45 | 162

Германия и Франция завършиха наравно

Световният шампион Франция не показа формата си от първенството в Русия и се наложи третият избор под рамката Алфонс Ареола да се намесва редица пъти за 0:0 срещу Германия в Мюнхен. Това беше първи мач и за двата отбора от първа група на дивизия "А" в турнира Лига на нациите.

„Петлите“ позволиха на германците да си върнат част от позагубеното самочувствие след фиаското в Русия. Германците като цяло владееха повече топката и създадоха много положения за гол, но така и не успяха да реализират.

"Направихме това, което целяхме - бяхме компактни и стабилни. Изпълнихме си задачите добре и през първото полувреме не ги оставихме да дишат. Контролирахме мача и не допускахме грешки, но нямахме късмет пред вратата им. Играхме добре, но това е само първата стъпка", каза халфът на световните шампиони от 2014-а година Тони Кроос.

Германците започнаха с четирима централни защитници и Йошуа Кимих като халф, с което Йоахим Льов търсеше баланс в средата на терена и в отбрана. Дидие Дешан пък пусна в игра почти всички титуляри от финала в Москва, включително Килиан Мбапе, Антоан Гризман и Пол Погба, като само Юго Лорис не беше в състава, заменен от дебютанта Ареола.

Нито един от двата отбора обаче не рискува много, а през първото полувреме зрителите видяха по едно положение. Мануел Нойер отрази шут на Гризман в 64-та минута, но Ареола беше вратарят, който направи спасяванията на вечерта. Първо той изби удар на Марко Ройс отблизо, спря шут на Матс Хумелс, бутна топката на гредата след опит за гол на Томас Мюлер и после се справи срещу Матиас Гинтер.