БНР | 07.09.2018 19:48:07 | 181

Младежите загубиха злощастно от Франция

Младежкият национален отбор на България загуби от лидера в групата Франция с 0:1 на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. Единственото попадение в срещата отбеляза Муса Дембеле в 57-ата минута.

България остава на 4-о място с 8 точки, три по-малко от словенците, които заемат втората позиция в квалификационна група 9 за Евро 2019. Трети е съставът на Казахстан с 10 точки.

Първото положение в срещата бе за Наско Милев, който се размина с топката след центриране отдясно. В 14-ата минута Янис Карабельов направи невероятен пропуск, след като от границата на вратарското поле стреля високо над вратата. В 19-ата минута гостите бяха близо до откриването на резултата, но Муса Дембеле не успя да засече прострелно центриране Джонатан Бамба.

Второто полувреме започна на по-високи обороти и двата тима създадоха интересни възможности за гол. В 49-ата минута Антонио Вутов от малкото наказателно поле пропусна да открие резултата.

Веднага след това Нкунку от няколко метра не успя да порази целта. В 55-ата минута Наумов отрази удар от непосредствена близост на Упамекано. Секунди по-късно обаче отлично представящият се до момента Даниел Наумов увисна, Петко Христов и Мартин Костадинов не се ориентираха добре и звездата на Франция Муса Дембеле откри резултата. Голяма вина за попадението носи и Вутов, който загуби топката при нейното изнасяне.

В 82-ата минута България пропусна нова отлична възможност. Антонио Георгиев проби и центрира отдясно, топката стигна до влезлия като резерва Калоян Кръстев. Нападателят на Болоня отправи удар от 5-6 метра фронтално срещу вратата, но  Бернардони майсторски спаси.

България - Франция  0:1

България: Даниел Наумов, Венцислав Керчев, Стефан Велков, Петко Христов, Мартин Костадинов, Янис Карабельов (85-Емил Стоев), Георги Йомов, Серкан Юсеин, Александър Георгиев (66-Калоян Кръстев),  Антонио Вутов (58-Антонио Георгиев), Наско Милев

Франция: Паул Бернардони, Валентен Росие, Дайо Упамекано, Абду Диало, Оливие Боскали, Танги Ндомбеле (77-Оливие Нтчан), Лука Тусар, Кристофър Нкунку (71-Хосем Уар), Джонатан Бамба, Муса Дембеле (66-Мартен Терие), Ромен де Кастийо