БНР | 09.09.2018 07:56:13 | 309

Испания надигра Англия на "Уембли"

Испания стигна до трудна победа с 2:1 над Англия на стадион "Уембли". Дебют като селекционер на "Ла Фурия" направи Луис Енрике. Домакините стигнаха до изравнителен гол на Дани Уелбек в близо 10-минутното продължение на мача, който обаче бе отменен. В началото на втората част се стиган до ужасяващия сблъсък между Даниел Карвахал и Люк Шоу, който изпрати англичанина в безсъзнание.

Англия допусна загуба на "Уембли" след серия от 24 последователни мача (последното поражение бе 2:3 от Хърватия през 2007 г.).

Домакините откриха резултата в 11-ата минута чрез Маркъс Рашфорд, който бе оставен сам срещу Давид Де Хеа. Буквално в следващата атака Испания се върна в мача. Родриго Морено получи пас в наказателното поле и с хубав пас намери Саул Нигес, който с мощен удар направи-1:1.

Гостите стигнаха до пълен обрат в 32-ата минута. Тиаго Алкантара центрира от пряк свободен удар, а Родриго съвсем сам на близката греда я прати в мрежата. В минутите до края на полувремето Англия отговори с удар с глава на Рашфорд, който бе майсторски отразен от Де Хеа.

Второто полувреме започна с ужасяващия момент между Шоу и Карвахал, при който испанецът удари с лакът своя противник при борба за висока топка. Защитникът на Манчестър Юнайтед  изпадна в безсъзнание и играта бе спряна за няколко минути.

Малко след подновяването на играта удар на Тиаго Алкантара се отби от напречната греда. В 81-ата минута Рашфорд бе изпуснат в наказателното поле, но стреля право в Де Хеа, който изби в крак, а топката попадна в Хари Кейн, който стреля неточно.

В края на даденото 9-минутно продължение резервата Дани Уелбек прати топката в мрежата на Испания. Серхио Рамос не се справи с висока топка в собственото наказателно поле, а нападателят на Арсенал опита да достигне до нея. Контактът между Де Хеа и Уелбек беше минимален, а при падането вратаря изпусна топката, която стана лесна плячка за нападателя. Секунди по-късно холандският арбитър Дани Макелие даде сигнал, че Уелбек е извършил нарушение.

На 11 септември Испания ще бъде домакин на Хърватия в мач от група 4 в Дивизия А. По същото време Англия ще изиграе приятелски мач срещу Швейцария.