Chambersz.com | 10.09.2018 14:41:40 | 278

В Стара Загора зрелищно шоу събра хиляди на стадион Берое

Футболен празник сътвориха участниците в мача "Актьори срещу „Берое“, който се игра снощи на стадиона под Аязмото.

Хиляди старозагорци дойдоха, за да станат съпричастни с благотворителната кауза на Международния студентски театрален фестивал “Данаил Чирпански”. Фестивалът е посветен на Данаил Чирпански, вдъхновяващ човек и студент в НАТФИЗ, който загуби живота си след автомобилна катастрофа през април 2016 г. Идеята за благотворителния мач, реализиран с подкрепата на кмета на Стара Загора, се ражда от живота на самия Данаил, който е бил част от юношеския тим на „Берое”, докато не намира по-голямата си страст – театъра.

На срещата присъстваха кметът на Стара Загора Живко Тодоров и заместниците му Иванка Сотирова и Красимира Чахова.

Под звуците на химна на „Берое“ на терена излязоха футболисти от старозагорския тим, между които и Димитър Бербатов, както и треньорския щаб на отбора Александър Томаш, Константин Мирчев и Тодор Кючуков. Звездната компания от актьори, водена от старозагореца Станимир Гъмов, включваше Башар Рахал, Алек Алексиев, Орлин Павлов, Ники Илиев, Владимир Люцканов, Ивайло Захариев, Ники Илиев, Никола Стоянов и др., напътствани от Петко Петков и Ваня Джаферович.

Символично начало на мача даде доайена и председател на Съюза на артистите Христо Мутафчиев.

Футболисти и актьори се впуснаха в неравна борба на терена под вещото ръководство на съдийска четворка в състав: главен съдия Християна Гутева и помощници Павлета Рашкова, Снежана Петрунова и Гергана Цанкова.

Още в началото на срещата звездата на „Берое“ Мартин Камбуров се разписа за 1:0, преодолявайки вратаря на символичните гости Ивайло Захариев. Последваха нови атаки на беройци и резултатът набъбна до 5:0. Тогава бе отсъдена дузпа за актьорите, която Башар Рахал превърна в гол, което взриви публиката по трибуните, която неистово подкрепяше актьорите. Последва нов гол на Никола Стоянов и първото полувреме завърши при резултата 5: 2 за „Берое“.

По време на почивката хилядите на стадиона, между които много млади хора, с удоволствие припяваха на един от любимците си Рафи, който призова за подкрепа на благотворителната каузата. Голяма част от присъстващите дадоха своята лепта купувайки си фланелки с логото на фестивала.

През второто полувреме актьорите се стегнаха и под бурните аплодисменти на публиката започнаха все по-често да атакуват вратата на „Берое“. Не липсваха и атракции-млада дама влезе на терена, за да прикове вниманието на вратаря и той да пусне гол на актьорите. Никола Стоянов, познат от филма „Революция Z“ бе най-добрия сред актьорите и три пъти във вратата на старозагорци. Автори на другите голове станаха Алек Алексиев и Башар Рахал.

На терена влязоха и младите таланти от юношеската школа, които също демонстрираха добри игрови умения.

През цялото време ентусиазираната публика подкрепяше участниците. На стадиона се видя и т. нар. „мексиканска вълна“.

Срещата завърши при резултата 11:6 за „Берое“, но градусите на настроението скочиха до небето, когато на терена се събраха футболисти, актьори, млади надежди.

Кметът Живко Тодоров връчи почетен плакет на селекционера на „Берое“ Александър Томаш, а актьорите получиха специални медали от майката на Даниел Чирпански и млади таланти от детската школа.

Всички събрани средства от продажба на билети и артикули по време на мача ще подпомогнат финансирането на втория Международен студентски театрален фестивал "Данаил Чирпански", който ще се проведе през пролетта на 2019 г.