БНР | 11.09.2018 10:10:20 | 110

Кузманов и Лазов с победи в Баня Лука

Първата ракета на България за Купа „Дейвис“ Димитър Кузманов се класира на осминафинал на чалънджъра на червени кортове в босненския град Баня Лука, който е с награден фонд 85 000 евро плюс гостоприемство.

Пловдивчанинът победи Анте Павич от Хърватия с 6:1, 7:6(0) след 85 минути игра.

В първата част Кузманов спечели пет поредни гейма след 1:1 и я спечели за 26 минути.

В следващия сет Павич поведе с 5:2 и по-късно сервираше за изравняване на частите. Мико не се примири, върна пробива и после стигна до 5:5. Стигна се до тайбрек, в който българинът не загуби нито една точка.

За успеха си Кузманов взема 8 точки за световната ранглиста, където е №282 сега, както и 1460 евро от наградния фонд.

Следващият съперник на българина се определя в мача между осмия поставен Андрей Мартин от Словакия и Алесандро Джанеси от Италия.

По-късно днес преодолелият квалификациите Александър Лазов ще играе срещу участващия с „уайлд кард“ хърватин Франьо Распудич.