БНР | 12.09.2018 04:36:53 | 96

Младежите още по-далеч от европейското след 0:0 с Черна гора

Отборът на България завърши 0:0 при гостуването си на Черна гора в среща от група 9 на европейските квалификации по футбол за младежи до 21 години. Така възпитаниците на треньора Антони Здравков останаха на четвъртото място в класирането с 9 точки след 8 изиграни срещи - на точка зад третия Казахстан, който е с мач повече, и на 5 точки зад втория Словения. Лидер в групата е осигурилият си първото място тим на Франция с пълен актив от 24 точки.

Домакините от Черна гора започнаха по-активно и вратарят Даниел Наумов на два пъти трябваше да се намесва решително. В 17-ата минута стражът на „Лудогорец“ парира опасен изстрел на Андрия Вукчевич, а след центрирането на Илия Вукотич от последвалия корнер той отрази и удар с глава на Борис Цмилянич. Малко по-късно българите отвърнаха с контраатака и хубав шут по тревата на Георги Йомов след пас на Калоян Кръстев, но Лазар Царевич изби в ъглов удар. Гостите бяха много близо до попадението в 39-ата минута, когато защитниците на домакините избиха лошо подаване от корнер на Серкан Юсеин и Венцислав Керчев стреля силно от дистанция, но Царевич отклони топката в гредата и топката излезе в нов корнер. След почивката двата отбора действаха по-предпазливо и до сериозни положения пред двете врати не се стигна.

Така България се нуждае от задължителни победи в последните си два мача от квалификациите през следващия месец - гостувания на Словения и Люксембург, за да запази шансове за второто място и за класиране на плейофите.