Cross.bg | 13.09.2018 12:33:00 | 273

Георги Дончев извоюва два подиума на митичната Спа

Пореден успешен уикенд в Porsche Sports Cup Deutschland за българския пилот С доста уверено темпо и постоянно присъствие в челото, тандемът Георги Дончев/Давид Ян отведе Porsche-то с номер 168 до две трети места в генералното класиране в Endurance надпреварите, затвърждавайки втората си позиция в шампионата. Това е равносметката след девети и десети кръг на престижната надпревара, които се проведоха изминалия уикенд на митичната белгийска писта Спа. „Това е най-доброто ми представяне досега на Спа в цялата ми кариера, тази година бях по-уверен и темпото ми беше много по-близо до най-бързите в шампионата, а хора, с които до миналата година нямах шанс да се боря, сега често са зад мен. Това много ме мотивира, но и не мога съвсем да се зарадвам, защото виждам, че можеше представянето ми да е още по-добро“, самокритично определи своето класиране българският пилот. В съботния ден, по време на квалификацията за Super Sports Cup, българският пилот даде време от 2:25.701, което бе 9-то в генералното класиране и 6-то в класа, на едва 2 десети от секундата зад 5-тия. В първия старт, след доста сериозно преследване в групичка от 3-4 автомобила от неговия клас, Дончев бе изпреварен от един от своите съперници в хода на състезанието, но в последствие спечели две позиции в много умела маневра на прочутия шикан на „автобусната спирка“