БНР | 13.09.2018 17:19:40 | 100

Бихме французите на баскетбол

Изключителен успех записа българският национален отбор по баскетбол за мъже. В първи мач от втората фаза на световните квалификации тимът на Любомир Минчев надделя със 74:68 над звездния тим на Франция, който е европейския шампион от 2013 година и бронзов медалист от световното през 2014.

Отборът на България започна отлично срещата и поведе с 9:7, а след това последваха 6 безответни точки в наша полза. Батум показа класата си и наниза две поредни тройки, но чрез Бост, Павел Маринов и Димитров разликата набъбна в наша полза. В края на тази част французите влязоха в серия и намалиха до 26:23 в полза на България.

Съставът на Франция вдигна оборотите със започването на втората част и излезе напред в резултата с 2 точки. Равенството бе възстановено за 38:38 малко повече от две минути преди почивката, а след няколко бързи смени на водачеството, България бе напред и на полувремето - 45:44.

Темпото спадна със започването на третата част, а нито един от двата тима не успя да дръпне в резултата. Четвъртата част започна при резултат 59:58 за нашите.
Стигна се до равенство 64:64 , а до края оставаха 6:13 минути. Три поредни успешни атаки за тима ни доведоха нещата до 72:66. В оставащите малко повече от 180 секунди българите се пребориха за успеха и надделяха със 74:68.
Дий Бост бе най-резултатен за успеха със 17 точки. Димитър Димитров отбеляза 16 точки, а Павел Маринов добави 13.
За Франция баскетболистът на "Шарлът Хорнетс" Никола Батум вкара 17 точки, по 13 имат Пол Лакомб и Едуин Джаксън.