Cross.bg | 15.09.2018 06:42:00 | 145

Константинов: Само победите ще ни излекуват от загубите

България победи с 3:0 Пуерто Рико и записа втора победа на световното първенство по волейбол. Така "лъвовете" се класираха за следващата фаза на шампионата. В предишния мач тимът ни отстъпи на Иран с 1:3, а според селекционера Пламен Константинов загубите се лекуват именно с победи. "По-лек съперник, но важното беше да вземем чиста победа. Когато излизаш и знаеш, че не трябва да губиш и гейм, може да ти създадат проблем поне в един от геймовете, но съм доволен, че тези, които влязоха от пейката се включиха сравнително добре. Теодор Тодоров и Светослав Гоцев играха добре. Розалин (б.ред. - Пенчев) малко разколебан на задна линия, но в атака и на сервис доста категоричен. Показаха, че са тук и ще можем да разчитаме на тях за следващите мачове. Загубите се лекуват само с победи. Чиста победа е хубаво. След като изиграхме един слаб мач срещу Иран, да си оставим шансовете ще търсим победа и срещу Куба, която е по-опасен съперник. В отбора има изключително атлетични момчета, но много млади. Въпросът там ще бъде да намалим до минимум грешките и да си оставим шанса в последния ден да гоним поправителен срещу Полша.", каза наставника след успеха над аутсайдера в групата."В общи линии момчетата излязоха достатъчно мотивирани. Излязоха, за да победим, а не да изиграем един протоколен мач. Това ми харесва. Това е правилният път. Казах и на момчетата. Има мачове, които не ти излизат, както беше мачът с Иран