БНР | 15.09.2018 15:07:32 | 121

"Атлетико" с издънка в Испания

Три дни преди първия си мач с "Монако" от груповата фаза в Шампионската лига отборът на "Атлетико" (Мадрид) едва се спаси от домакинско поражение срещу "Ейбар" в четвъртия кръг на испанското футболно първенство. Срещата завърши 1:1, след като Серхи Енрич отбеляза за гостите в 87-ата минута, но в 95-ата Борха Гарсес Морено спаси точката за домакините.

Преди това чудесните спасявания на сръбския вратар на гостите Дмитрович не успяха да помогнат на баските да си тръгнат с победа за Северна Испания. Отборът на Диего Симеоне влезе в мача след поражение с 0:2 при госутването на "Селта" преди паузата за националните отбори, а днес Стефан Савич не игра заради червен картон, като мястото му беше заето от ветерана Хуанфран.
Домакините владееха топката в първите 20 минути, но пък Коте удари гредата от отбора на Ейбар. До края на първата част атаките бяха само към Марко Дмитрович, който обаче се справи блестящо, в това число и двойно спасяване при удари на Саул.
Второто полувреме не се отличаваше с нещо по-различно, като Арбила от Ейбар удари греда, а Гризман беше на голова ситуация, но пак Дмитрович се намеси. Но три минути преди края стадионът замлъкна, след като Енрич с удар от 10 метра се разписа. За радост на домакините Борха Морено изравни след пас на Гризман.