БНР | 15.09.2018 16:42:31 | 132

Азар с хеттрик за "Челси"

Еден Азар записа хеттрик, а "Челси" победи новака "Кардиф" с 4:1 на стадион "Стамфорд Бридж" и с пълен актив от 15 точки оглави класирането в английското футболно първенство.
Гостите от Уелс изненадващо поведоха в резултата след четвърт част, когато Сулейман Бамба се разписа отблизо с глава, но с два бързи гола в края на полувремето столичани стигнаха до обрат.
Азар изравни в 37-ата минута с удар по тревата от границата на наказателното поле, а малко преди почивката отново белгиецът вкара, след като получи пас от Оливие Жиру в пеналта и от 6-7 метра направи 2:1. Азар оформи хеттрика си от дузпа в 80-ата минута, а три минути по-късно резервата Уилиан реализира хубав гол с удар от дистанция.
Райън Фрейзър се отличи с два гола и асистенция, а "Борнемут" спечели с 4:2 срещу гостуващия "Лестър" и се изкачи на пето място с актив от 10 точки.
"Арсенал" спечели с 2:1 на терена на "Нюкасъл" след попадения на Гранит Джака и Месут Йозил в началото на второто полувреме и с 9 точки прогресира до седмата позиция.