БНР | 15.09.2018 19:19:22 | 150

"Манчестър Юнайтед" бие "Уотфорд"

Отборът на "Манчестър Юнайтед" вкара два бързи гола преди почивката и победи състава на "Уотфорд" с 2:1 на "Викаридж Роуд" в среща от петия кръг на английското футболно първенство.
Така възпитаниците на Жозе Моуриньо събраха 9 точки и се изкачиха на осмото място, а домакините са четвърти в подреждането с 12 точки, след като допуснаха първо поражение за сезона и прекъснаха серията си от четири поредни успеха.
Гостите поведоха в 35-ата минута, когато Ромелу Лукаку отблизо засече в мрежата центриране от ляво, а три минути по-късно Крис Смолинг удвои с удар от въздуха от малкото наказателно поле, след като получи пас с глава от Маруан Фелайни.
След почивката "Уотфорд" намали изоставането си. В 65-ата минута Абдулай Дукуре проби от ляво в пеналта и върна към точката на дузпата към Андре Грей, който с прецизен изстрел преодоля Давид Де Хеа.
До края "Манчестър Юнайтед" не позволи сериозни опасности пред вратата си, а в добавеното време Неманя Матич от гостите получи втори жълт и червен картон след нарушение в гръб срещу Уил Хюз.