БНР | 15.09.2018 19:30:13 | 192

ЦСКА София начело след успех над "Черно море"

Отборът на ЦСКА София оглави временно класирането в първа професионална футболна лига след домакинска победа над "Черно море" с 3:1. "Червените" се изравниха по точки с "Левски". Двата отбора имат по 19, но с по-добра голова разлика са начело поне до утре, когато "сините" гостуват на "Локомотив" Пловдив.
Срещата на "Българска армия" започна с минута мълчание в памет на четиримата футболисти на Павликени, които загинаха в автомобилна катастрофа през седмицата.
Домакините поведоха с много ранен гол. 14 секунди след началния съдийски сигнал Едвин Джеси реализира с добавка на празна врата след асистенция на завърналия се в състава след лечение на контузия Жоржиньо.
В 8-а минута "Черно море" бе близо до изравнителен гол, когато бившият халф на "Левски" Васил Панайотов стреля в аут от 15 метра.
Най-куриозният момент в мача дойде в 14-а минута, когато вратарят на ЦСКА София Витаутас Черниаускас възстанови равенството с куриозен автогол. Чорбаджийски върна топката към вратаря, но той не я уцели добре и я фалцира в собствената си врата.
Кирил Десподов пропусна стопроцентово положение в 28-а минута, когато получи извеждащ пас от Бодуров при спорна ситуация за засада, но ударът бе спасен от вратаря на гостите Благой Макенджиев. При добавката пък Енчев парира удара на Джеси.
В 39-а минута Десподов се реваншира за пропуска с фамозен гол от пряк свободен удар. Националът прати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата с изстрел от над 25 метра.
Зрелищен гол на Рубен Пинто увеличи преднината на ЦСКА София в 58-а минута. Португалецът изстреля истински снаряд от близо 30 метра и не остави шансове на Макенджиев - 3:1.
Влезлият като резерва Тиаго Родригес изпусна две положения, като първият път Макенджиев спаси удара му, а при втория опит топката се отби от  гредата.
Последните десетина минути в игра за ЦСКА София се появи новото попълнение Али Соу, за когото това бе дебют с червената фланелка.