БНР | 16.09.2018 19:32:39 | 130

„Левски“ с първа загуба за сезона

„Локомотив“ (Пловдив) победи с 1:0 „Левски“ в мач от 8-ия кръг на Първа футболна лига.

Така домакините нанесоха първа загуба на "сините" в шампионата.

Преди началото на срещата присъстващите на стадиона почетоха с минута мълчание паметта на загиналите през седмицата при катастрофа четирима футболисти от Павликени.

Гостите започнаха със самочувствие и в 7-ата минута след бърза атака по десния фланг Милош Цветкович центрира опасно, но Серджиу Буш остана под топката.

Пет минути по-късно Анте Аралица стреля силно, топката се удари в тялото на  Холмар Ейолфсон, домакините претендираха, че исландецът е играл с ръка и поискаха дузпа, но съдията Станислав Тодоров прецени, че няма основание да я отсъди.

Домакините поведоха в резултата в 14-ана минута. Тогава Парвиз Умарбаев центрира, а Анте Аралица с глава откри резултата за 1:0.

Десет минути по-късно Игор Банович получи травма и бе заменен от Димитър Илиев.

Гостите опитаха натиск и в 53-ата минута Иван Горанов центрира, но Серджиу Буш не успя да се разпише с глава.

Пет минути по-късно след атака на "сините" Хали Тиам и Милош Цветкович отправиха удари към вратата на съперника, но локомотивци ги отбиха.

В 67-ата минута влезлият на смяна Богдан Вашчук подаде на Габриел Обертан, който стреля, но Милош Петрович пресече удара му.

Четири минути по-късно Габриел Обертан шутира, но вратарят на домакините хвана топката.

Секунди преди края на двубоя Серджу Буш отблизо не успа да преодолее Мартин Луков.