БНР | 18.09.2018 06:26:31 | 165

Полша и Бразилия спечелиха важни победи

Отборът на Полша записа четвърта победа в група „D“ на Световното първенство по волейбол, което се провежда в Италия и България. Световните шампиони показаха изключителна игра и спечелиха чиста победа над Иран с 3:0 (25:21, 25:20, 25:22) във Варна.

Днес са последните две срещи в групата, които ще определят крайното класиране на първите места в групата. Отборите на Куба и Пуерто Рико напускат надпреварата. От 17.00 часа Финландия играе с Иран, а от 20.30 часа е двубоят между България и Полша.

Световните шампиони са начело в групата с 12 точки от 4 мача и геймово съотношение 12:2. Следват тимовете на Иран и България с по 9 точки от четири мача. Иран е с геймово съотношение 9:5, а България - 10:3. На четвърто място в групата е отборът на Финландия с 2 победи и 2 загуби и 5 точки в актива при геймово съотношение 7:9. Тези четири отбора вече си осигуриха участие във втората фаза на надпреварата. Куба завърши на петото място в групата с 1 победа и 4 загуби и 3 точки в актива си при геймово съотношение 6:13. Последен е тимът на Пуерто Рико без победа и 1 точка в актива си при геймово съотношение 3:15.

В група „В“ Бразилия постигна трудна победа над Канада с 3:1 (25:22, 19:25, 25:23, 25:18) в зала "Арена Монбат" в Русе.

Момчетата на Ренан Дел Зото записа 54 точки от атака, 3 блока, 5 аса и съперникът сгреши 33 пъти.
С този успех бразилците записват трета победа от четири мача в групата и заедно с Франция и Канада се нареждат след изненадващия лидер Холандия.