Cross.bg | 19.09.2018 05:46:00 | 123

Ливърпул победи зрелищно с 3:2 ПСЖ на старта в Шампионска лига

Ливърпул и ПСЖ оправдаха очакванията за зрелищен двубой на старта в Шампионска лига. Срещата от група "С" завърши с победа 3:2 за домакините, които обаче бяха на път да изпуснат сигурен успех. Срещата заслужено прикова вниманието на футболния свят, който получи това, което искаше - голове, положения, обрат и късна драма, след която в крайна сметка по-щастливите лица на "Анфийлд" бяха тези на домакинските привърженици. Селекцията на Юрген Клоп заслужаваше доста по-изразителен резултат, но в духа и историята на отбора, напрежението беше до последната секунда, макар че тимът поведе с 2:0 още преди да се изтекли 40 минути игра... С първите минути мърсисайдци се настаниха в половината на съперника, като в рамките на 2 минути изпълниха 5 последователни корнера. При един от тях Ван Дайк бе близо до гола, но Ареола успя да избие топката. Гостите буквално не можеха да изнесат играта до средата на терена и трудно комбинираха помежду си, независимо от наличието на играчи като Неймар, Мбапе, Ди Мария и другите звезди... Логичното се случи в 30-ата минута! При поредна атака по фланга се стигна до центриране от лявата страна, а Даниел Стъридж с глава разстреля от близка дистанция Ареола - 1:0! Последва нов шанс за домакините, който обаче Мане пропиля. На другата врата Мбапе бе изпуснат в 35-ата минута пред вратарското поле при заучено положение от корнер, но младата звезда стреля над вратата