БНР | 19.09.2018 07:07:55 | 131

"Ливърпул" измъкна драматична победа срещу "Пари Сен Жермен"

Финалистът от миналия сезон "Ливърпул" спечели драматично с 3:2 у дома срещу "Пари Сен Жермен" в двубой от група "С" на Шампионската лига.

"Червените" пропиляха два гола аванс срещу един от фаворитите в турнира, като в 30-ата минута Даниъл Стъридж с глава откри резултата в полза на домакините. Само шест минути след това Джеймс Милнър вкара второто попадение след изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на Хуан Бернат в наказателното поле срещу Джорджинио Вайналдум.

В 40-ата минута Тома Мюние върна един гол в полза на френския шампион, докато домакините не можаха да реализират нови попадения, въпреки превъзходството си.

Стигна се до 83-ата минута, когато Неймар напредна, топката достигна до Килиан Мбапе, който изравни резултата.

Във втората минута на продължението влезлият като резерва Роберто Фирмино оформи драматичната победа за Ливърпул след асистенция на Върджил ван Дайк.

Старши треньорът на гостите Томас Тухел претърпя ново разочарование срещу "Ливърпул", след като през 2016 година начело на "Борусия" (Дортмунд) отпадна срещу "червените" на четвъртфиналите в Лига Европа.