БНР | 20.09.2018 04:42:32 | 106

Равенство между "Сампдория" и "Фиорентина"

"Сампдория" и "Фиорентина" завършиха 1:1 на "Луиджи Ферарис" в отложен мач от първия кръг на италианското футболно първенство.

Така двата отбора събраха по 7 точки, на 5 точки зад лидера "Ювентус", като домакините са четвърти с по-добра голова разлика от заемащия вече петото място противник.

В 13-ата минута гостите поведоха, след като Джовани Симеоне вкара отблизо с глава след подаване от ляво на Кристиано Бираги.

До почивката Марко Пяца пропусна две добри ситуации за домакините, а Давиде Капрари нацели гредата в 41-ата минута с удар от дистанция.

Сампдория изравни след час игра. Капрари се разписа с прецизен шут от границата на наказателното поле в левия ъгъл на вратаря Бартоломей Драговски.

В самия край Фиорентина пропусна да стигне до победата, след като вратарят Емил Аудеро отрази опасен изстрел на Никола Миленкович.