Cross.bg | 21.09.2018 06:59:00 | 83

Драма в Разград! Байер (Леверкузен) обърна зрелищно Лудогорец от 0:2 до 3:2!

Лудогорец помечта половин час за победа срещу Байер (Леверкузен), след като дръпна в резултата с 2:0, но "аспирините" показаха класа и стигнаха до пълен обрат 3:2, тръгвайки с победа в групите на Лига Европа. Началото бе перфектно за домакините, които след 8 минути игра вдигнаха публиката на "Лудогорец Арена" на крака! Перфектно изпълнение на фаул от Клаудиу Кешеру порази целта за 1:0 за разградчани! Попадението мобилизира допълнително "аспирините", които вдигнаха оборотите и се настаниха трайно пред наказателното поле на Ренан. Вратарят се намеси няколко пъти при остри центрирания от фланговете, но въпреки териториалното превъзходство играчите на Лудогорец се бранеха доста организирано, без да позволяват на съперника да стига до кой знае какви опасности през първата част. В 22-ата минута Паулиньо остана на добра позиция отляво в наказателното поле, но секунда преди да шутира Сисиньо успя да протегне крак и да избие топката. Лудогорец нанесе своя втори удар след точно половин час игра! Много добър пробив на Вандерсон по левия фланг завърши с остър успореден на вратата пас, който намери Марселиньо, а последният без проблем опъна мрежата - 2:0! Гостите реагираха мигновено и най-дейният в редиците на гостите Хаверц стреля опасно по диагонал, но ударът му мина до гредата на Ренан