БНР | 21.09.2018 19:30:14 | 145

Григор Димитров спечели първа победа за Европа в Чикаго

Григор Димитров донесе първата точка за отбора на Европа срещу Останалия свят в демонстративния тенис турнир „Лейвър къп“ в Чикаго.

Българинът победи американеца Франсис Тиафо с 6:1, 6:4 в откриващия двубой на състезанието. Той продължи 67 минути.

Григор започна мача перфектно и спечели сервис гейма си само за 70 секунди, като наниза и два аса. Веднага след това 27-годишният българин проби за 2:0. Димитров продължи да доминира на корта в „Юнайтед Сентър“ и направи нов брейк за 5:1, след топка в аут на Тиафо. Веднага след това българинът сервираше за спечелване на частта и го направи на нула. Сетът продължи само 26 минути.

Втората част беше равностойна. Младият янки стигна до първата си точка за пробив в шестия гейм, но Григор хладнокръвно я отрази и после взе подаването си за 3:3. Веднага след това Димитров нанесе удар, като сам направи брейк. За съжаление Тиафо тутакси го върна, когато опитът на българина за къса топка спря в мрежата – 4:4. Първата ни ракета не трепна и веднага отново пак проби, след което подаваше за победата. Гришо поведе с 40:0 и реализира още първия с десетия си ас.

„Невероятно беше всичко. Благодаря на публиката в залата, има толкова много история тук. Радвам се, че донесох победа на моя отбор. Франсис е сериозен съперник, преди няколко седмици направихме оспорван мач с него. Мисля че играх добре в срещата, използвах своите шансове, сервирах хубаво. Невероятно е да ме подкрепят Федерер и Джокович, с които обикновено сме съперници“, заяви Димитров в интервюто на корта.