БНР | 21.09.2018 19:41:48 | 136

България запази шансовете си за класиране във финалите на Световното по волейбол

Мъжкият ни национален отбор по волейбол запази шансовете си за класиране във финалната фаза на Световното първенство, след като се наложи над Иран с 3:0 гейма. В първия си мач от втората фаза в „Арена Армеец“ момчетата на Пламен Константинов записаха успех 25:19, 28:26, 26:24 точки в отделните части.

Българите спечелиха първата част с 25:19 точки, а вторият гейм вървеше точка за точка, преди иранците да победат с две  при 24:22 и да се доближат максимално до изравняване. С помощта на капитанът Виктор Йосифов българите отбелязаха три поредни точки и затвориха гейма на 26.

Третата част също бе равностойна, като при 21:20 Тодор Скримов реализира три поредни аса и даде четири поредни възможности да затворят мача. Иранците отразиха и четирите, но след това Валентин Братоев реализира две поредни атаки, за да донесе победата.

Така България има актив от 12 точки и заема второ място в групата зад отбора на САЩ, който записа шестата си поредна победа на шампионата след 3:1 гейма срещу Канада.

Американците имат 16 точки и утре ще са съперник на българите. Двубоят отново е от 20:40 часа в зала „Арена Армеец“.