БНР | 22.09.2018 17:35:54 | 199

"Левски Лукойл" продължава напред в Шампионската лига

Баскетболният ни шампион при мъжете "Левски Лукойл" преодоля първия кръг на квалификациите на Шампионската лига. Възпитаниците на Константин Папазов победиха като домакин "Шяуляй" (Литва) със 79:65 и се класира за втория кръг на пресявките на европейския клубен турнир. В първия мач като гост преди два дни "сините" спечелиха с 91:79. Така общият резултат е 170:144 в полза на "Левски Лукойл".

Българският шампион нямаше никакъв проблем в двубоя, след като стартира със серия от 13:2 и водеше в резултата през всичките 40 минути. На почивката домакините имаха преднина от 39:31. "Сините" пречупиха съперника със страхотна трета част, която започнаха с 13 безответни точки и поведоха с 52:31. До края на мача Папазов пусна в игра всички резерви на отбора.

Патрик Рембърт приключи с 20 точки за победата, Христо Захариев добави 16 точки и 7 борби, Деян Иванов завърши с 13 точки и 6 борби. За гостите Криступас Земайтис вкара 14 точки, а 11 записа Диего Капелан. "Левски Лукойл" ще играе във втория кръг срещу победителя от мача между шампиона на Румъния "Орадя" и "Карху" (Финландия).
"Карху" спечели първия мач като домакин с 87:84 (22:22, 23:14, 17:25, 25:23), а втората среща се играе в момента.

Среща-реванш от първия кръг на квалификациите на Шампионската лига по баскетбол за мъже:
"Левски Лукойл" - "Шяуляй" (Литва) - 79:65 (19:13, 20:18, 22:12, 18:22). "Левски" спечели първия мач като гост с 91:79.

Състав на "Левски Лукойл": Деян Иванов 13, Калоян Иванов 4, Божидар Аврамов 11, Патрик Рембърт 20, Христо Захариев 16 (Миливое Мийович 2, Деян Карамфилов 0, Герасим Николов 2, Кръстан Кръстанов 0, Ръсел Робинсън 0, Никола Маравич 11, Асен Великов 0).