БНР | 23.09.2018 16:40:49 | 322

"Славия" потопи "Черно море"

Отборът на "Славия" спечели гостуването си във Варна срещу "Черно море" с 2:1. За "белите" голове вкараха Чунчуков (13) и Галин Иванов (46), а за домакините точен бе Мартин Минчев в 39-ата минута. В края на мача пък героят за България Радослав Василев, който отбеляза срещу Норвегия при успеха с 1:0 от Лигата на нациите, бе изгонен за втори жълт картон.

Срещата започна перфектно за "белите", които поведоха в резултата след 13 минути игра. Голмайстор бе Цветелин Чунчуков, който получи прекрасен пас от Георги Йомов - 0:1. Домакините изравниха в края на полувремето чрез Мартин Минчев, който бе оставен оставен непокрит при центриране в наказателното поле от Кононго - 1:1. Още в самото начало на второто полувреме Славия отново взе преднина в мача, като голмайстор бе Галин Иванов, а асистент отново се оказа Георги Йомов.

Постепенно "Черно море" отново се опита да наложи своя стил на игра, но това оголи тяхната защита, която бе на път да се пропука в 61-ата минута, когато Велковски нацели страничната греда.

В 73-ата минута Радослав Василев влезе много грубо в краката на Андреа Христов и заслужено бе изгонен с втори жълт картон. До края "белите" не се затрудниха да задържат преднината си, тъй като численото преимущество си каза думата и те заслужено спечелиха на стадион "Тича" след 11 години.