БНР | 23.09.2018 18:46:48 | 206

"Уест Хям" спря "Челси"

Отборите на "Уест Хям" и "Челси" завършиха 0:0 в лондонския сблъсък от шестия кръг на Висшата английска лига, игран на “Лондон Стейдиъм”. Тимът на Маурисио Сари имаше предимство през целия мач, но не създаде толкова много положения, като най-чистите бяха пропуснати от влезлия като резерва Алваро Мората.

"Челси" бързо пое контрол върху срещата на "Лондон Стейдиъм" и символичните гости започнаха да организират атака след атака в търсене на първия гол. Еден Азар и Вилиан постоянно създаваха проблеми на защитата на съперника. Именно двамата бяха в основата на най-добрата атака в началото на двубоя. Бразилецът елегантно отклони топката към Азар, но неговият изстрел не затрудни Фабиански.

В 23-ата минута Жоржиньо намери великолепно Жиру, но опитът на французина да стреля от воле завърши с това, че той не уцели топката.
В края на първото полувреме отлично центриране на Вилиан не бе засечено от Канте с глава. Футболистите на "Челси" се опитаха да натиснат, но в 78-ата минута спокойно можеха да губят в резултата, тъй като Ярмоленко направи невероятен пропуск. Украинецът получи великолепно подаване от Снодграс и бе напълно непокрит, но ударът му с глава мина встрани от вратата.
Така след мачовете от шестия кръг "Челси" има 16 точки, колкото и "Манчестър Сити", а лидер е "Ливърпул с пълен актив от 18 точки. "Уест Хям" е 17-ти със 6 точки.