БНР | 23.09.2018 19:08:51 | 415

"Лудогорец" обърна "Ботев" в Пловдив от 0:2

Шампионът на България "Лудогорец" спечели с 3:2 гостуването си на "Ботев" Пловдив в последен мач от деветия кръг на Първа професионална футболна лига. Гостите от Разград изоставаха с 0:2 след 15 минути игра, но с голове на Козмин Моци, Мей Малангу и Марселиньо през второто полувреме направиха обрат и взеха трите точки от мача.
Двубоят започна отлично за домакините от Ботев, които само за четвърт час си изковаха преднина от два гола.
В стотния си мач в Първа лига халфът Серкан Юсеин даде аванс на домакините още в 8-мата минута с хубав удар точно под напречната греда на вратата на Ренан.
Ранният гол определено обърка гостите и шест минути по-късно те допуснаха и втори гол. "Ботев" получи правото да изпълни свободен удар на около 30 метра встрани от вратата. Тодор Неделев застана зад топката, но вместо да центрира, както очакваха всички и най-вече вратарят Ренан, той насочи топката направо към вратата и тя влетя в мрежата за 2:0.
До края на първото полувреме "Ботев" можеше и да увеличи преднината си, но Кристиян Димитров пропусна с глава от границата на вратарското поле. Нервите на стадиона в "Коматево" също не липсваха, като за главния съдия Ивайло Стоянов се отвори много работа, а той спести и втори жълти картони на Костадин Ничев от състава на домакините и на Клаудиу Кешерю за гостите.
На почивката мениджърът на "Лудогорец" Пауло Аутуори направи промяна в състава си, като играта напусна капитанът Светослав Дяков, а неговото място бе заето от новото попълнение Мей Малангу.
Промяната даде резултат и "Лудогорец" бе доста по-активен след паузата. В 58-мата минута шампионите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Сисиньо на Густаво Афонсо. Зад топката застана Козмин Моци, който хладнокръвно намали за 1:2.
Само четири минути по-късно "Лудогорец" изравни. Друга резерва - Джоди Лукоки, центрира в наказателното поле и непокритият Малангу с глава вкара за 2:2.
В 89-ата минута натискът на "Лудогорец" се оказа достатъчен и за трети гол. Центриране от корнер доведе до разбъркване в наказателното поле на "Ботев", а Малангу чукна топката към непокрития Марселиньо, който с пета вкара за 3:2 за "Лудогорец".